سهامداران منطقه ویژه
 سهامداران  منطقه ویژه اقتصادی جهرم سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران 

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با ایجاد زمینه مناسب برای توسعه صنعتی کشور با رویکردهای "توسعه فنآوری و دانش فنی"، "توسعه مدیریت در صنعت"، "توسعه سرمایه‌گذاری‌های صنعتی" و "نوسازی و بهسازی صنایع"، ضمن اجرای طرح‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری مستقیم  با هدف توسعه زمینه‌های اولویت‌دار صنایع هدف را با نگاه کلان انجام می‌دهد.
این سازمان تلاش می‌کند تا با توجه به "جنبه‌های نرم توسعه" با فعالیت‌هایی همچون "مدیریت"، "هدایت و حمایت از تکمیل زنجیره ارزش صنایع هدف"، "نوسازی و رقابت‌پذیر نمودن صنایع موجود اولویت‌دار" و تمرکز بر "زنجیره ارزش صنایعی با مزیت مطلق و نسبی بالا و صادراتی" در جهت توسعه صنعتی کشور گامی موثر بر‌دارد. به امید اینکه همکاری راهبردی سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صنعت‌گران داخلی و خارجی با شرکای راهبردی، مسیر توسعه کشور را هموار نموده و این سازمان بتواند در راستای توسعه سرمایه‌گذاری، دانش فنی و افزایش بهره‌وری بخش‌های صنعتی نقش‌آفرینی نماید.


سازمان مدیریت صنعتی 
سازمان مديريت صنعتی، با پشتوانه بيش از 50 سال حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی كشور ماموريت خود را كمك به توسعه ظرفيت مديريت و تحول و بهسازی سازمان ها و دستيابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور از طریق مشاوره، آموزش و تحقیق می داند و می كوشد تا:
  راهبران بخش كسب و كار را در هر اندازه ای از حجم فعاليت، برای حضور در شرايط پيش رو ياری كند.
به بنگاه های اقتصادی كشور در زمينه اتخاذ استراتژی های مناسب در راستای طراحی و اجرای تغییر و تحولات موثر برای ارتقاء سطح عملکرد و بهره وری آنها کمک کند.
دانش نظری و مهارت های مورد نياز رهبران و مدیران سازمان ها (در شرایط فعلی و آینده) را توسعه دهد.
به مـديران و سـياسـتگـذاران در تشخیص مسائل و چالشهای فرارو و انتخاب راهبردها از طريق مشاوره و پژوهش ياری رساند.

شرکت مرکز گسترش فناوری اطلاعات 

مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) از سال ۱۳۸۲ به عنوان شرکت تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، فعالیت خود را در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات سازماندهی و متمرکز نموده است. این شرکت هم اکنون از طریق واحدهای کسب و کار و شرکت‌های مشارکتی وابسته بخش در زمینه مدیریت،‌ نظارت، مشاوره، ارائه محصولات و خدمات و اجرای طرح‌ها و پروژه‌های ICT حضوری فعال و مؤثر در بازارICT کشور دارد.


شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس 
سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین سازمان توسعه ای کشور در بخش صنعت از اوایل دهه 80 بررسی و مطالعه سوختهای زیستی به ویژه بایواتانول را در دستور کار خود قرار داده بود. خوشبختانه پیرو سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه موضوع احداث واحد تولید بیواتانول سوختی توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مورد تصویب قرار گرفت. انجام مطالعات جامع فنی و اقتصادی حاکی از توجیه مناسب این طرح و مهم تر از آن گریزناپذیر بودن حذف MTBE و جایگزینی آن با اتانول سوختی بود. موضوعی که مستقلاً توسط مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نیز بررسی شده و درگزارشی رسمی خواستار برنامه ریزی دولت جهت توسعه سرمایه گذاری و تولید بیواتانول سوختی و حذف تدریجی MTBE (که اثرات جبران ناپذیر تخریبی برای محیط زیست و سلامت انسانها دارد) از سبد سوخت کشور شده است.
بر این اساس شرکت گسترش سوخت سبز زاگرس (سهامی خاص) در شهریور 1392 به ثبت رسید.شرکت گسترش الیاف شیشه مرند 
طراحی و راه اندازی خطوط توليد الياف شيشه، محصولات الياف شيشه و فرآورده‌هاي كامپوزيتي، اكتساب و انتقال تكنولوژي و تأمين تجهيزات و ماشين‌آلات مورد نياز براي توليد الياف شيشه و محصولات آن، توليد و عرضه الياف شيشه و فرآورده‌هاي آن براي صنايع مختلف، فعاليت در كليه امور بازرگاني، تحقيق و توسعه، مطالعاتي، مشاوره‌اي و اجرايي مرتبط با طرح‌هاي توليد الياف شيشه و محصولات الياف شيشه و قطعات و محصولات كامپوزيتي، ارائه خدمات مهندسي در زمينه محصولات مبتني بر الياف شيشه، شركت در مناقصات، واردات و صادرات كليه كالاهاي مجاز، اخذ وام و تسهيلات بانكي از كليه بانک‌ها و مؤسسات و خطوط اعتباري پس از اخذ مجوزهاي لازم میباشد.